קסדה לאופנוע – בוחרים בקסדה הנכונה

קסדה לאופנוע היא אמצעי הבטיחות החשוב ביותר לכל אופנוען ולכן יש להתאים אותה בצורה מושלמת לראשו של הנהג. במאמר זה נספק לקוראים את כל המידע אודות בחירת קסדות לאופנועים ונציין כל מיני טיפים חשובים הקשורים אל בטיחות ואופנועים.

biker

הקסדה שלכם מצילה אתכם -חובה לחבוש קסדה, שכן היא יכולה להציל את החיים שלכם במקרה בו אתם מעורבים בתאונה או מחליקים עם האופנוע. בנוסף, החוק מחייב כל רוכב אופנוע לחבוש קסדה המותאמת לראשו ואדם שאינו ממלא אחר החוק נחשב כמבצע מעשה פלילי. אופנועים הם אהבתם של רבים וניתן לראות שאנשים רבים, רוכשים מדי כמה שנים אופנוע חדש ומאבזרים אותו בכל הטכנולוגיות והאביזרים המאפשרים להם נסיעה חלקה ומהירה על הכבישים המהירים. בנוסף, רבים מעדיפים להתנייד באמצעות קטנוע או אופנוע בכבישי העיר, וזאת משום שאלו מאפשרים התנהלות נוחה מבחינת הפקקים, מהירות ההגעה ממקום למקום, הנוחות והחניה אותה ניתן למצוא בקלות בכל מקום.

 

קסדה לאופנוע – בוחרים בתבונה

שלושת הפרמטרים החשובים ביותר אותם יש לקחת בחשבון בעת בחירת קסדות לאופנועים הם:

  • סוג- יש סוגים רבים של קסדות והחלוקה העיקרית היא לקסדות שלמות, קסדות שלושת רבעי, קסדות שטח וקסדות נפתחות. הקסדה הבטוחה ביותר היא הקסדה הסגורה השלמה. קסדה זו מצליחה להגן על כל הראש, הפנים וכן הסנטר של הנוסע. מכיוון שבישראל הקיץ הלוהט מקשה על רוכבי אופנוע רבים להתנייד עם קסדה סגורה ושלמה, הפתרון האידיאלי היא קסדה שלמה עם אפשרות של פתיחת החלק התחתון או קסדת השלושת רבעי, הפחות בטוחה אך האידיאלית לימי הקיץ החמים.
  • מידה- יש מידות רבות לקסדות. יש קסדות לאופנועים לילדים, נשים וגברים. חשוב לא להתפשר על המידה של הקסדה ומומלץ לעשות איתה סיבוב לפני שמחליטים שהיא מתאימה בצורה מדויקת לראש שלכם. חשוב שהקסדה לא תלחץ על הראש אך היא גם חייבת להגן עליו ולכן היא לא יכולה להיות רופפת כאשר מונחת על הראש או להתנדנד בעת נסיעה.
  • סגירה- חשוב מאוד לבחור בקסדה אותה ניתן לסגור בקלות כאשר מדובר על קסדות נפתחות. סגירה זו תוכל להציל את חייכם במקרה של נפילה או התנגשות.

 

לסיכום, בחירת קסדה לאופנוע צריכה להיעשות מחנות, הידועה כחנות המשווקת קסדות שעומדות בתקנים הבטיחותיים. בחירת הקסדה תמיד תחייב התאמה מדויקת של מידה, סגירה וסוג קסדה שנוחה לכם ומתאימה לראשכם.