מערכות ניהול לעסקים – תוכנות מיוחדות

בינה עסקית היא אחד התחומים החשובים ביותר כיום בעולם העסקים. תחום זה מאפשר לחברות וארגונים לקבל החלטות חשובות על בסיס המידע הפנימי והחיצוני של החברה שנחשף בפניהם ומאפשר תכנון עתידי חכם. חברת Greenhouse היא אחת מהחברות שמספקות פתרונות BI לחברות וארגונים שונים וזאת על ידי הפלטפורמה של מערכת ה-   Qlikview.         download

 

מערכת בינה עסקית

כל חברה זקוקה למערכת בינה עסקית שתעזור לה בכל הקשור אל ארגון בסיסי הנתונים הגדולים של החברה ותנפיק עבורה את כל המסקנות, המידע והדו"חות להם היא זקוקה. בחירת תוכנה/מערכת מיוחדת שמוגדרת כמערכת בינה עסקית לחברה או לארגון מחייבת את הדברים הבאים:

  • התאמה לצרכי הארגון- המערכת צריכה להתאים לכל דרישותיו של הארגון. חשוב לוודא שניתן להטמיע את המערכת בצורה מדורגת וזאת על מנת שיהיה מספיק זמן להדרכה על המערכת של כל מחלקה וניסיון עבודה עם המערכת באותה מחלקה טרם ההטמעה בשאר המחלקות. לחלופין, יש חברות שמעוניינות בהטמעה מהירה של המערכת בצורה אינטגרלית כוללת.
  • עלויות- חשוב לוודא שהמערכת בה אתם בוחרים מתאימה לכם מבחינה תקציבית. כלומר, גם מבחינת רכישתה או השכרתה החודשית וגם מבחינת התחזוקה של המערכת, התפעול שלה ואפשרויות שדרוג/הרחבה של מערכת הבינה העסקית וזאת בהתאם לצרכיה המשתנים של החברה.
  • חווית משתמש- חשוב לוודא שמדובר על מערכת ידידותית למשתמש, כלומר מערכת אותה המשתמש יוכל לתפעל בפשטות ולזכות באותם רסיסי מידע להם הוא יזדקק.
  • התאמת מובייל- חשוב לוודא שהמערכת מתאימה גם לעבודה מחוץ למשרד, כלומר ניתן לעבוד איתה גם דרך הלפטופ, הטאבלט והסמארטפון.

 

בחירת מערכת – דברים חשובים נוספים

מלבד כל אלו חשוב לוודא שאותה מערכת בינה עסקית בה אתם בוחרים היא בעלת גישה חברתית. כלומר, שניתן ליצור שיתוף של המסך בזמן אמת עם אנשים אחרים גם אם אין לאחרים את מערכת הבינה הספציפית שיש לכם. יש לה יכולות גילוי עסקיות, כלומר היא יכולה לספק לכם מידע שהיא רואה לנכון שחשוב לשיפור של ביצועי העסק, חשיפת פוטנציאליות לאפיקי רווח חדשים ועוד. בנוסף, תמיד יש לוודא שהמערכת מספקת למנהל תובנות עסקיות ומאפשרת שאילתות ושליפת מידע בצורה מהירה ופשוטה לשימוש.

 

לסיכום, נכון להיום יש כמה וכמה חברות שעיקרן פתרונות מחשוב ארגוניים, אך כאשר בוחרים חברה חשוב לוודא שמדובר על חברה בעלת מוניטין מוצלח שיכולה להציע לכם פתרונות בינה עסקית, כמו למשל Greenhouse וחברה שמשתמשת באחת המערכות החזקות והמוכרות ביותר, Qlikview