Connect with us

חוק ומשפט

מחפשים עורך דין גירושין? כך תמצאו את עורך הדין המתאים לכם

Published

on

גירושין הם סיטואציה לא פשוטה. מדובר בתהליך העשוי להיות קצר, אך במקרים אחרים ממושך, וכזה שמשלב במסגרתו גם לא מעט מורכבויות שונות. העובדה שמדובר בפרידה בין שניים, פרידה שפעמים רבות גם מעורבים בה ילדים, הופכת את הגירושין עצמם להליך מסובך במיוחד. ובכל זאת, אם בוחרים עורך דין גירושין מקצועי ומתאים, אפשר להתמודד עם המצב בקלות רבה יותר, עד כמה שניתן כמובן, ולעבור את התקופה הזו. אם גם אתם רגע לפני הגירושין מבן או בת הזוג שלכם, ומחפשים עורך דין שילווה אתכם בתקופה הזו, הנה כמה נקודות חשובות שכדאי לכם להתייחס אליהן במסגרת בחירתו:

  1. האם הוא מתמחה בתחום – כשמחפשים עורך דין גירושין ובכלל, כל עורך דין אחר לרבות כזה גם המתמחה בתיקי הוצאה לפועל, חשוב לוודא שהוא אכן מתמחה בתחום המדובר. אם אתם רגע לפני הגירושין, חפשו עורך דין גירושין, המתמחה אך ורק בתחום זה. כמובן שישנם עורכי דין המתמחים בכמה תחומים, אולם בכל מקרה יש לוודא שתחום מומחיותו רלוונטית לכם. אין טעם לבחור עורך דין המתמחה בנושאים שאינם קשורים לכך.
  2. מידת ניסיונו בטיפול בתיקי גירושין – כדי לעבור את התקופה הקשה הזו ואת ההליך המורכב הזה, חשוב לבחור עורך דין גירושין בעל ניסיון רב בטיפול בתיקים מסוג זה. כמו במקרים של פשיטת רגל, המצריכה התמודדות מול הוצאה לפועל ופנייה אל עורך דין בעל ניסיון בתיקים כאלה, הדבר נכון גם למקרי גירושין. כדאי לבדוק מראש מהו ניסיונו בתחום, האם טיפל בעבר בתיקים דומים, האם צבר ניסיון וידע רב בתחום ומכיר את כל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות ועוד.
  3. מידת הכימיה שלכם איתו – כדאי לבחון את מידת הכימיה שלכם איתו. מקרי גירושין הם מקרים מורכבים וגם רגישים מאד. חשוב שתהיה לכם אוזן קשבת וחשוב שעורך הדין שבו בחרתם יעמוד לצידכם וייצג אתכם באופן הטוב ביותר. כימיה טובה וגם תקשורת טובה יכולות לעזור בכך ולאפשר לכם להתמודד עם המקרה זה בצורה נכונה יותר ובעזרתו של עורך דין מיומן ומקצועי.
  4. פגישת ייעוץ מקדימה – פגישה כזו יכולה לעזור לכם לקבל את ההחלטה וגם לבחון מראש את הדרכים השונות שבהן כדאי לנקוט. עורכי דין רבים מציעים פגישת ייעוץ מקדימה ללא תשלום, במסגרתה אתם, הלקוחות, יכולים לבחון את אופן התנהלותו של עורך הדין ומידת התאמתו לכם וגם לתיק המדובר.
  5. קבלת חוות דעת – אם אינכם מכירים עורך דין גירושין או פניתם לעורך דין מסוים ואתם רוצים לוודא שהוא אכן המתאים לכם, בקשו חוות דעת מלקוחות קודמים או המלצות על עורכי דין הפועלים בתחום זה. קבלת חוות דעת חיובית, כמובן, תאפשר לכם לקבל את ההחלטה במהירות רבה יותר ובעיקר להרגיש בטוחים לגביה.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חוק ומשפט

מהו תמלול מקצועי?

Published

on

By

תמלול הוא אותה פעולה שבאמצעותה מפיקים מסמך כתוב על סמך הקלטה של ראיון, שיחה, חקירה ועוד. שירותי התמלול חשובים מאוד בתחום המשפטי, בתחום התקשורת ובתחום האקדמאי, שכן  שיחות מתומללות, ראיונות ודיונים שעברו תמלול יכולים להיות מוגשים  כראיה בבית המשפט. בנוסף, התקשורת משתמשת בתמלול של כל מיני ראיונות שנערכו בין עיתונאים למרואיינים ובאוניברסיטאות פעמים רבות נדרשת עבודת מחקר הכוללת תוכן מתומלל המבוסס על ראיונות.

 

לא מתפשרים על מקצועיות התמלול

מקצועיות התמלול חשובה מאוד שכן היא זו שמבטיחה את התוצאה המדויקת והאמינה ביותר.  לכן, המתמלל תמיד יעבוד במקטעים קבועים וקצרים וזאת על מנת להבטיח תמלול מדויק של כל הנאמר. לאחר סיום מלאכת התמלול יש לבצע עריכה. טרם העריכה מומלץ לחזור ולשמוע כל קטע וזאת על מנת לוודא שעבודת התמלול אכן מדוייקת. לאחר סיום שלב זה, יש לבצע את העריכה הסופית שתכלול הגהה לשונית והתאמת המסמך לקריאה נוחה. השלב האחרון יהיה הקשבה לתוצאה הסופית.  יש אפשרות לתמלל הקלטות ושיחות באופן עצמאי וחובבני ויש אפשרות לפנות אל חברה שמספקת שירותי תמלול מקצועיים. חברה זו תסביר ללקוחותיה מה זה תמלול ומה ההבדל בין תמלול מקצועי לבין תמלול חובבני וכן תסביר להם אודות סוג התמלול הרלוונטי לצרכיהם.

 

סוגי התמלול העיקריים הם תמלול של שיחות, תמלול משפטי ותמלול של כנסים, הרצאות, ישיבות וראיונות עם אנשים. הכוונה בתמלול של שיחות היא תמלול של הקלטות, כמו למשל תמלול של קלטת החמאס של גלעד שליט או קלטת שעיקרה דיאלוג בעייתי בין מוכר לבין יצרן. נכון להיום אחד מתחומי התמלול בעלי חשיבות גדולה הוא תמלול משפטי. פעולת תמלול זאת תמיד תיעשה על ידי מומחים בתחום התמלול ועולם החוק והמשפט, כאשר המטרה העיקרית של תמלול מסוג משפטי היא להשתמש במסמך התמלול כראייה משפטית.

 

בעת בחירת מתמלל מקצועי או חברה שמציעה שירותי תמלול מקצועיים תמיד יש לוודא שאותה חברה בה אתם מעוניינים היא חברה בעלת ניסיון רב בתחום ושהמתמללים העובדים בחברה זו יודעים לספק תמלול בהתאם לחוקים הבסיסיים של הגשתו. דברים חשובים נוספים אותם יש לוודא טרם השכרת שירותיה של אותה חברת תמלול הם שאותה חברה תוכל לספק לכם הסבר מדוייק לגבי מה זה תמלול מקצועי מבחינתה, לספק לכם את התוצר בהתאם ללוח הזמנים המתאים לכם, להציע לכם עלות שתואמת את היכולות הכלכליות שלכם וכמובן תמיד יש לוודא שהחברה משתמשת בכלים מתקדמים לביצוע עבודת התמלול (כלים כמו למשל כלי פיענוח של ההקלטות, כלי סינון רעשים ועוד), ובכך מבטיחה ללקוחותיה תמלול ברמה הגבוהה ביותר.

Continue Reading

חוק ומשפט

ביטוח לילדים

Published

on

By

בישראל, ממשלת ישראל מספקת סל בריאות לכל תושביה ומגדירה את עצמה כמדינה סוציאלית. במסגרת סל בריאות זה ניתנים שירותים שונים גם לילדים מתחת לגיל 18 ובמסגרתו קיימים שירותים שונים של קופות החולים, כמו למשל בדיקות לילדים וטיפולים תרופתיים למחלות כרוניות של הילד ולמחלות ארעיות אותן הילד חווה. למרות כל זאת הורים רבים בישראל מחליטים לשלם עבור כיסוי מורחב של קופות החולים שמחייב עלות חודשית נוספת מטעם ההורה. המשך…

Continue Reading

חוק ומשפט

החשיבות של תו תקן ישראלי

Published

on

By

תו תקן כשמו, הינו תו אשר מאשר כי מוצר מסוים אכן עומד בדרישות ובתקנים שונים אשר נקבעו לאותו סוג מוצרים אליו הוא משתייך. בכדי לקבל את תו התקן, על המוצר לעמוד בדרישות מחמירות שונות הקשורות לפרמטרים כגון בטיחות השימוש במוצר ואיכותו.

תו תקן ישראלי מהווה כדרישת חובה עבור מוצרים מסוגים מסוימים כגון: תנורי חימום, מוצרים שונים המיועדים עבור תינוקות וילדים ומוצרים נוספים אשר נמצאו על ידי משרד הכלכלה כמחויבים לשאת בתו שכזה.

database structure המשך…

Continue Reading

פופולרי בבלוג