מחפשים עורך דין גירושין? כך תמצאו את עורך הדין המתאים לכם

גירושין הם סיטואציה לא פשוטה. מדובר בתהליך העשוי להיות קצר, אך במקרים אחרים ממושך, וכזה שמשלב במסגרתו גם לא מעט מורכבויות שונות. העובדה שמדובר בפרידה בין שניים, פרידה שפעמים רבות גם מעורבים בה ילדים, הופכת את הגירושין עצמם להליך מסובך במיוחד. ובכל זאת, אם בוחרים עורך דין גירושין מקצועי ומתאים, אפשר להתמודד עם המצב בקלות רבה יותר, עד כמה שניתן כמובן, ולעבור את התקופה הזו. אם גם אתם רגע לפני הגירושין מבן או בת הזוג שלכם, ומחפשים עורך דין שילווה אתכם בתקופה הזו, הנה כמה נקודות חשובות שכדאי לכם להתייחס אליהן במסגרת בחירתו:

  1. האם הוא מתמחה בתחום – כשמחפשים עורך דין גירושין ובכלל, כל עורך דין אחר לרבות כזה גם המתמחה בתיקי הוצאה לפועל, חשוב לוודא שהוא אכן מתמחה בתחום המדובר. אם אתם רגע לפני הגירושין, חפשו עורך דין גירושין, המתמחה אך ורק בתחום זה. כמובן שישנם עורכי דין המתמחים בכמה תחומים, אולם בכל מקרה יש לוודא שתחום מומחיותו רלוונטית לכם. אין טעם לבחור עורך דין המתמחה בנושאים שאינם קשורים לכך.
  2. מידת ניסיונו בטיפול בתיקי גירושין – כדי לעבור את התקופה הקשה הזו ואת ההליך המורכב הזה, חשוב לבחור עורך דין גירושין בעל ניסיון רב בטיפול בתיקים מסוג זה. כמו במקרים של פשיטת רגל, המצריכה התמודדות מול הוצאה לפועל ופנייה אל עורך דין בעל ניסיון בתיקים כאלה, הדבר נכון גם למקרי גירושין. כדאי לבדוק מראש מהו ניסיונו בתחום, האם טיפל בעבר בתיקים דומים, האם צבר ניסיון וידע רב בתחום ומכיר את כל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות ועוד.
  3. מידת הכימיה שלכם איתו – כדאי לבחון את מידת הכימיה שלכם איתו. מקרי גירושין הם מקרים מורכבים וגם רגישים מאד. חשוב שתהיה לכם אוזן קשבת וחשוב שעורך הדין שבו בחרתם יעמוד לצידכם וייצג אתכם באופן הטוב ביותר. כימיה טובה וגם תקשורת טובה יכולות לעזור בכך ולאפשר לכם להתמודד עם המקרה זה בצורה נכונה יותר ובעזרתו של עורך דין מיומן ומקצועי.
  4. פגישת ייעוץ מקדימה – פגישה כזו יכולה לעזור לכם לקבל את ההחלטה וגם לבחון מראש את הדרכים השונות שבהן כדאי לנקוט. עורכי דין רבים מציעים פגישת ייעוץ מקדימה ללא תשלום, במסגרתה אתם, הלקוחות, יכולים לבחון את אופן התנהלותו של עורך הדין ומידת התאמתו לכם וגם לתיק המדובר.
  5. קבלת חוות דעת – אם אינכם מכירים עורך דין גירושין או פניתם לעורך דין מסוים ואתם רוצים לוודא שהוא אכן המתאים לכם, בקשו חוות דעת מלקוחות קודמים או המלצות על עורכי דין הפועלים בתחום זה. קבלת חוות דעת חיובית, כמובן, תאפשר לכם לקבל את ההחלטה במהירות רבה יותר ובעיקר להרגיש בטוחים לגביה.