חשב שכר: התייעלות בשיטת מיקור חוץ של תחום השכר

משכורות העובדים מהוות חלק אינטגרלי מהוצאות מרבית העסקים בישראל. חוקים ורגולציות מחמירות בתחום הופכות את חישוב המשכורת החודשית והנפקתה לתהליך מורכב המתבצע בתוך זמן קצר מדי חודש. כיצד תוכלו להתייעל ולחסוך משאבים? העבירו את תחום השכר למיקור חוץ והשתמשו בפתרונות חדשניים מתקדמים. הכירו את האפשרויות החדשות העודות לרשותכם.

העידן הטכנולוגי חודר לכל תחום וגם בתחום השכר חשבים מקצועיים עובדים עם תוכנות המיועדות לתעד את שעות העבודה של העובדים, ימי חופש ומחלה וכן לאפשר לעובדים לדווח על חופשות עתידיות. בסוף החודש מערכות אלה מסתנכרנות עם תוכנות להנהלת החשבונות המחשבות את שכר הברוטו, את המיסים וההפרשות לכל עובד בהתאם להתאם עמו ונקודות הזיכוי המתאימות ומספקות דו"ח המשמש כחומר גלם עבור חשב שכר הבודק שוב את הנתונים כדי לאתר טעויות ומעביר את הסכום הסופי אותו יש לשלם לכל עובד.

מדוע כה חשוב לשמור על רמת דיוק מקסימלית בחישוב שכר העובדים?

העובד הוא לב החברה ומשכורתו החודשית מהווה מקור הקיום שלו ושל בני משפחתו, לכן מדינת ישראל מקפידה על עמידה בחוקי השכר. איחור של מספר ימים, טעויות בחישוב המשכורת או אי עמידה בחוק שעות עבודה ומנוחה עשויים לגרור תביעות וקנסות כבדים על החברה. לכן, מומלץ להסתייע בשירותי חשב שכר מקצועי המכיר היטב את חוקי השכר המשתנים תדיר ומחשב את המשכורות בהתאם לחוק.

מיקור חוץ – מוזיל את עלויות חישוב המשכורות

ב"יעל שכר" אנו מעניקים שירותים מקצועיים של חשבות שכר וכן בקרת תלושים על פי דיני העבודה הקיימים כיום. שינויים שנעשו בתחום החקיקה ומשפיעים על ארגונים ועסקים רבים (במיוחד על חברות המעסיקות עובדי קבלן) משפיעים עמוקות על דרך חישוב השכר ולכן גם חשבי השכר המנוסים העובדים כחלק מהצוות בחברה שלכם עשויים לטעות, בתום לב, בחישוב שכר העובדים. איך אנו עושים זאת? באמצעות שילוב של טכנולוגיה וניסיון.

חישוב שעות העובדים עם תוכנה יעודית

חישוב שעות העובדים מתבצע בצורה מדוייקת באמצעות תוכנות מתאימות כאשר בחלק מהארגונים אנו מספקים גם שירותי הטמעה של מערכות נוכחות מתקדמות. חלק מהותי מתיעוד מדויק של שעות העבודה אינו מתבצע בצורה ידנית, אלא באמצעות שעון נוכחות אותו העובד מחתים בתחילת ובסיום יום העבודה. שעות העבודה המתועדות כוללות גם את האפשרות להוסיף הפסקות או לתקן טעויות – כמו למשל עובד ששכח להחתים את הכרטיס כשנכנס למשרד או לא החתימו ביציאה ממנו.

במהלך השנים התמקצענו בעבודה עם תוכנות שכר ומשאבי אנוש מגוונות, ביניהן ניתן לציין את חלן טק וספקים אחרים. ארגונים רבים מגלים כי הטמעת התוכנה חוסכת מדי חודש שעות רבות בניהול מערך העובדים, הן בארגונים קטנים ובינוניים והן בארגונים גדולים המעסיקים מאות עובדים.

ההפרשות הסוציאליות למשכורות העובדים: לא זכות – חובה

מעבר לתכנון השכר עצמו, קיים אספקט נוסף המשפיע על שכר הנטו של העובדים – ההפרשות הסוציאליות. על פי חוק מעסיקים נדרשים למינימום הפקדות מצדם ומצד העובד. בין השירותים המוצעים ביעל שכר תמצאו גם טיפול מסור במגוון ההפרשות הסוציאליות של העובדים, הן לקופות הגמל והן לביטוחי המנהלים והפנסיה.