השקעות נדלן- למי הן מיועדות?

בשנים האחרונות ענף הנדל"ן הפך לשיחת היום בקרב משקיעים פוטנציאליים, וזאת בשל העלייה הבלתי פוסקת במחירי הדיור בישראל. מגמה זו הובילה את רוב המשקיעים הפרטיים שעד היום השקיעו את כספם באפיקי חיסכון כאלו ואחרים בשוק ההון, להתעניין בענף הנדל"ן, וזאת מתוך מטרה לזהות הזדמנויות ליצירת רווחים ותשואות גבוהות בגין השקעתם המיועדת.     Building panorama

יחד עם זאת, ענף הנדל"ן בדומה לכל תחום השקעתי אחר, מחייב את המשקיע הפרטי, להתמצא בכל ההיבטים הנלווים לסוגי ההשקעה השונים בענף הנדל"ן. בניגוד לדעה הרווחת, השקעה בנדל"ן איננה מסתכמת ברכישת נכס כזה או אחר וביצירת מקורות רווח באמצעות השכרת הנכס לכל המרבה במחיר. השקעות נדלן הן עסק רציני המחייב את המשקיע הפרטי להיחשף לכל אפשרויות ההשקעה העומדות בפניו. השקעות אלו כוללות בין היתר: השקעות נדלן בחו"ל, השקעות נדלן במסגרת יזמות נדלן, השקעות בתחום הנדלן המניב, השקעות בחברות נדלן הפועלות בענף ועוד מגוון רחב של אפשרויות השקעה בארץ או בחו"ל.

יחד עם זאת, כל השקעה נדל"ן מחייבת את המשקיע לרכוש ידע מורחב בכל הנוגע להיבטים המשפטיים והיבטי המיסוי הנלווים לעסקאות הנדל"ן בהן הוא מעוניין להשקיע. כיום, מרבית משקיעי הנדל"ן בוחרים לנהל את השקעותיהם בענף הנדל"ן באמצעות חברות המתמחות בהשקעות בנכסי נדל"ן ובתחומי השקעה מניבים נוספים. פנייה לחברות אלו, מאפשרת למשקיעים הפרטיים ליהנות מהיצע מגוון של שירותים אשר נועדו להכווין אותם להשקעות המותאמות להם באופן פרטני, ואף לחשוף אותם באפשרויות ההשקעה הרבות והמגוונות העומדות לרשותם בענף הנדל"ן.

אחד מתחומי ההשקעה המסקרנים ביותר בענף הנדלן של השנים האחרונות הוא תחום האנרגיה הירוקה העוסקת בין היתר ביצירת מקורות אנרגיה מתחדשת לצרכי המגורים בישראל ובעולם. תחום זה מעמיד לרשות המשקיע הפרטי מגוון רחב של אפשרויות השקעה גם במיזמי נדל"ן ההולכים ונבנים בישראל ובעולם בהתאם לעקרונות הבנייה הירוקה וגם בחברות העוסקות בפיתוח טכנולוגיות בתחומי האנרגיה הירוקה. המגמה הירוקה בענף הנדל"ן היא מגמה בינלאומית החולשת על כל המדינות המובילות ביותר בעולם ברמה הכלכלית, לרבות, ארצות הברית, סין, גרמניה, קנדה, יפן ועוד. כבר היום, ישנן לא מעט חברות פיתוח ישראליות העוסקות בתחומי האנרגיה הירוקה למגורים. חברות אלו כוללות גם חברות בנייה ישראליות המתמחות בבניה ירוקה וגם בחברות הייטק ישראליות העוסקות בפיתוחים כאלו ואחרים בתחומי האנרגיה הסולארית ותחומים נוספים. לסיכום, השקעות נלדן מהוות תחום השקעתי רחב היקף המעמיד לרשות המשקיע הפרטי מגוון רחב של אפשרויות השקעה המותאמות ליכולותיו ולצרכיו.