גלגלים או צמיגים

אם אתם מעוניינים להגיע או לחזור ממקום מסוים בבטחה, תצטרכו לוודא שאתם נוהגים ברכב אמין ובטיחותי עם גלגלים וצמיגים חזקים ומלאי אוויר, שיכולים להחזיק מעמד לאורך זמן. במאמר זה נגולל בפניכם מהו תפקידם של הצמיגים והגלגלים של הרכב וכיצד הדבר יכול להשפיע על אורח חייכם.                                                     Silver sports car - cropped shot

 

צמיגים – כרטיס ביקור; רוב האנשים אינם מודעים לכך שצמיגי הרכב מיוצרים מתערובת מיוחדת שכוללת כל מיני כימיקלים, תערובות של מתכת, גומי ועשרות חומרים נוספים. המטרה של תערובת זו היא ליצור צמיג חזק ועמיד לאורך זמן. נכון להיום, צמיגים מכילים כל מיני חומרים נוגדי חמצון ולכן הם מחזיקים מעמד זמן רב, יציבים בזמן נסיעה על הכביש ולא נשחקים בקלות בעת בלימה של הרכב על אספלט הכביש. הצמיגים שיוצרו ואוחסנו על ידי יצרנים מובילים וידועים כמותגים, יכולים להחזיק מעמד זמן רב וזאת משום שתהליך ההזדקנות שלהם איטי מאוד.

 

מתי צריך להחליף את הצמיג? צמיג בלוי ושחוק הוא צמיג שמעמיד את הנהגים והנוסעים ברכב בסכנה. מסיבה זו חשוב מאוד לבדוק את מועד הייצור של הצמיג, להקשיב להמלצות של מומחים באשר למועד החלפת הצמיגים ברכב ולהיות מודעים לתקנות המגבילות, אותן הוציא משרד התחבורה בכל הקשור אל גלגלים וצמיגים. המומחים ממליצים להחליף את צמיגי הרכב כשעומק החריצים שעל הצמיג קטן משני מילימטרים, שכן המשמעות של דבר זה הוא שהצמיגים נשחקו. אם לא נסעתם הרבה זמן ברכב ואתם מבחינים שהצמיגים נסדקו, חובה ללכת ולהחליף אותם. רוב המומחים ממליצים להחליף אותם כל ארבע חמש שנים, כל חמישים אלף קילומטרים של נסיעה ובמקרה ואתם שמים לב לכל מיני עיוותים בהם. כאשר מחליפים את הצמיגים, ההמלצה היא תמיד שכל הצמיגים יהיו מאותו הסוג ושל אותו היצרן.

 

מתגלגלים בבטחה

דבר נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא שהגלגלים של הרכב בו אתם נוהגים לא פחות חשובים מהצמיגים בהם אתם משתמשים. רוב האנשים מתייחסים אל הגלגלים וצמיגים באותו האופן, דבר שגוי לחלוטין. הגלגלים והצמיגים אינם שתי מילים שמתארות את אותו הדבר. גלגל מהווה את אחת ההמצאות הגדולות ביותר. כאן מדובר על מכשיר בצורת טורוס שעיקרו הוא להמיר את התנועה הסיבובית לקו ישר ובו משתמשים ברוב כלי התחבורה. יש סוגים שונים של גלגלים בגודל, רוחב ומחומרי גלם שונים שמיועדים לכל מיני סוגי נהיגה על הכביש. הגלגל בנוי מחישוק, מרכז, חישור וכמובן צמיגים.

 

לסיכום, יש חשיבות רבה לבחירת אותם גלגלים וצמיגים שמתאימים לסוג הרכב ולסוג הנהיגה שלנו, בחירה נכונה תאפשר לנו ליהנות מנסיעה נוחה ובטוחה על הכביש ו/או בשטח.